Tiek daiktų internetas, tiek dirbtinis intelektas jau nieko nestebina. Ir vis dažniau galima matyti, kaip šių technologijų integracija į kasdieninę įmonių veiklą keičia tradicinius gamybos procesus, suteikdama galimybę stebėti ir valdyti įvairius gamybos aspektus realiu laiku. Daiktų internetas ir dirbtinis intelektas leidžia gamyklos įrengimams, mašinoms ir įrankiams tapti išmaniaisiais ir siųsti bei gauti duomenis per interneto ryšį. Tokiu būdu gamyklos padidina veiklos efektyvumą, sumažina gamybos sąnaudas ir optimizuoja išteklių naudojimą.
Gamyklos įrangos būklės stebėjimas
IoT technologijos gamyklose leidžia vykdyti tikslią įrangos būklės stebėseną. Naudojant išmaniuosius jutiklius, galima realiu laiku sekti įrenginių darbą, temperatūrą, vibraciją ir kitus kritinius parametrus, signalizuojančius apie tinkamą ar netinkamą įrangos veikimą. Tai sudaro galimybę laiku atpažinti galimus/ tikėtinus gedimus ar nusidėvėjimą ir imtis prevencinių priemonių, kad būtų išvengta ilgalaikių gamybos prastovų.
Bob išmanusis asistentas – tai vienas iš pramonėje naudojamų vibro jutiklių, kurio veikimas paremtas dirbtiniu intelektu, ir šis jutiklis, sujungtas į daiktų interneto LoRaWAN ryšį, siunčia duomenis apie įrangos veikimo būklę.
BoB vibro jutiklį lengva pritvirtinti prie įrengimų. Jutiklis, dėka DI, pats apsimokina per 7 dienas ir gali teikti rekomendacijas bei ataskaitas. Vibro jutiklis leidžia ne tik padidinti įrangos efektyvumą, bet ir užtikrina didesnę darbuotojų saugą, t.y. darbuotojams nereikia patiems mechaniniu būdu tikrinti įrangos, taigi sumažinama ir nelaimingų įvykių, susijusių su įrangos gedimais, rizika.
Gamybos procesų optimizavimas
Surinkti duomenys apie gamybos veiksmų seką, laiką ir efektyvumą leidžia atlikti išsamias analizes ir nustatyti procesų apribojimus, dar kitaip vadinamus butelių kakliukus. Remiantis šiais duomenimis galima pertvarkyti gamybos operacijų eiliškumą, kad būtų pasiektas geresnis efektyvumas.
Išteklių tausojimas ir tvarumas
Daiktų interneto sprendimai pramonei prisideda prie išteklių tausojimo ir tvarumo. Pavyzdžiui, tikslus energijos suvartojimo stebėjimas leidžia identifikuoti didelio energijos suvartojimo taškus ir optimizuoti energijos naudojimą. Vandens slėgio davikliai užtikrina, jog būti optimaliai naudojmos vandens atsargos, nebūtų išsiliejimų ar vandens trūkumo. Kuro, trąšų ar nuotekų talpyklų stebėjimo jutikliai padeda minimizuoti ekologinių nelaimių rizikas. Tokiu būdu mažinamos tiek tiesioginės, tiek ir administracinės išlaidos ir mažinamas negiamas poveikį aplinkai.
Technologinių sprendimų diegimo pramonėje iššūkiai
Technologinė pažanga yra labai svarbus faktorius gamybiniame sektoriuje, kadangi tai skatina plėtrą, augimą ir inovacijas, taupo darbo ir veiklos sąnaudas, didina veiklos našumą ir efektyvumą.
Neretai gamyklos, siekdamos būti novatoriškomis, susiduria ir su iššūkiais - IoT technologijų integracija į gamybos procesus gali pareikalauti reikšmingų pradinių investicijų į mašininę ir programinę įrangą, darbuotojų mokymus. Žinoma, dažniausiai šios investicijos, tinkamai įdiegus sprendimus ir pasinaudojus jų teikiamomis galimybėmis atsiperka, visgi kartais investicijų dydis yra neįkandamas mažoms ar vidutinėms įmonėms.
LoRaWAN technologija – sprendimas, kurį galite diegti jau dabar
LoRa išmanieji jutikliai ir LoRaWAN tinklo diegimas yra puiki galimybė gamykloms, kurios nori savo technologinę pažangą diegti palaipsniui, t.y. išmanieji jutikliai lengvai pritvirtinami prie esamos įrangos, sukuriamas LoRaWAN tinklas ir debesų technologijos pagalba siunčiami duomenys į programas, kuriose atliekama duomenų analizė.
Palaipsnis technologijų diegimas dėl mažesnių apimčių nėra toks brangus, ilgam nesutrikdo gamyklos darbo, apmokomi tik tie darbuotojai, kurie dirba su kokrečiu įrenginiu. Taigi gamyklos gali lengviau suvaldyti tiek finansinius, tiek darbo organizavimo klausimus.
LoRaWAN tinklu išmanieji jutikliai, pritvirtinti prie įrengimų, siunčia duomenis į programinę įrangą, veikiančią debesyje. Programoje duomenys analizuojami ir pateikiami vizualiai, kad būtų galima juos lengvai suprasti bei interpretuoti, dėl šios priežasties darbuotojo apmokymas atliekamas greičiau ir sklandžiau. Ir sprendimai gamyklos įrengimo efektyvumo didinimui gali būti priimami jau po pirmųjų darbo savaičių.
Sklandžiai veikianti gamybos linijų įranga, laiku atlikta įrengimų patikra, efektyvesnis gamybos procesų valdymas - tai rezultatai, kurie gali būti pasiekti įdiegus daiktų interneto sprendimus.
Norite apie IoT sprendimus sužinoti daugiau?