Ekstremalios gyvenimo sąlygos - klimato kaita, sausros, potvyniai ir pandemijos – primena, kad ūkininkai susiduria su dviem pagrindiniais iššūkiais: maitinti žmones ir tausoti aplinką. Ir žinoma, kad galėtų atlikti ir viena, ir kita – turi dirbti pelningai. Kaip to pasiekti?
Dirbti efektyviai ir tvariai.
IoT sprendimai ir išmanieji jutikliai padeda žemės ūkiui dirbti efektyviau:
01
Gauti duomenis realiuoju laiku ir daryti reikiamus sprendimus: orų prognozės ir pasikeitimai, dirvožemio drėgmė, vandens išteklių sunaudojimas, gyvulių stebėjimas ir kt.
02
Stebėti ir valdyti nutolusius ūkius, t.y. nereikia fiziškai važiuoti į ūkius, kai to nereikalauja susidariusios situacijos: mažesnės darbo sąnaudos, minimalus žmogaus įsikišimas.
03
Automatizuoti sprendimai – automatiškai palaikoma optimali temperatūra, drėgmė, šviesa, CO2 ir dirvožemio drėgmės lygis – leidžia efektyviau panaudoti išteklius ir užauginti didesnį derlių.
04
Parinkti naudingiausią auginimo būdų ir tinkamiausias kultūras konkrečiame dirvožemyje, išanalizavus dirvožemio struktūrą ir kt. kokybės parametrus.
Išmanieji LoraWAN jutikliai, naudodami inovatyvią jutimo technologiją, leidžia susieti ir valdyti daugelį žemės ūkio sričių:
-
Pasėlių ir oro sąlygų stebėjimas
-
Protingas laistymas
-
Gyvulininkystės valdymas
-
Išmanieji traktoriai
-
Ūkininkavimas mieste
-
Šiltnamių automatizavimas
Išmanaus žemės ūkio kūrimas ir valdymas
Supaprastinkite laistymo procesą, kad padidintumėte produktyvumą.
Išmanusis drėkinimas
Automatizuokite veiksmus, kad valdytumėte nuotoliniu būdu, realiuoju laiku.
Šiltnamio automatika
Orų stebėjimas
Tiesiogiai stebėkite orų duomenis, kad galėtumėte geriau planuoti, reaguoti, bei auginti.
Apsaugokite gyvūnus nuo vagysčių, bei nelaimingų atsitikimų. Raskite pasiklydusius.
Gyvulių stebėjimas
Pasirinkite naujausias LoRa ir IoT technologijas bei valdykite savo žemės ūkius produktyviau ir ekonomiškiau!
Mūsų siūlomas daiktų interneto ir naujausių technologijų sprendimas žemės ūkiui - tai inovatyvi jutimo technologija, kuri leidžia rinkti duomenis, gauti įžvalgas ir atlikti analizę, ir tokiu būdu pagerinti sprendimų priėmimą, priimti efektyvesnę ūkininkavimo strategiją. Tai padarys jūsų žemės ūkį produktyvesnį, nuoseklesnį ir galėsite efektyviau naudoti laiką bei išteklius.
Išmanūs LoRa jutikliai ir LoRaWAN tinklas
-
Išmanieji jutikliai yra lengvai montuojami, diegiami pasirinktoje vietoje, nereikalinga papildoma infrastrūkūra, laidai, elektra ir kt.
-
Jutikliai naudoja vidinę bateriją, kurios veikimas yra ilagaikis (iki 10 metų), taigi galima tvirtinti net ir atokiose vietose, kur tradicinis ryšys neveikia.
-
Baterija maitinamus jutiklius galima pridėti arba perkelti bet kur ir bet kada, tai suteikia daug lankstumo planuojant ar perorganizuojant ūkininkavimo veiklą.
-
Didelio nuotolio, mažos galios LoRaWAN belaidžio ryšio savybės leidžia naudoti jutiklius duomenims iš ūkio siųsti į IoT debesį, kur juos galima analizuoti, siekiant pagerinti veiklą.
-
Informacija yra lengvai pasiekiama kompiuteryje ar išmaniąjame įrenginyje, suprantamai atvaizduojama, taigi duomenis paprasta suprasti ir įvertinti.
-
Duomenys yra kaupiami, dėl šios priežasties galima sekti tendecijas bei daryti ilgalaikiais duomenimis pagrįstus sprendimus.
Tikslusis žemės ūkis su IoT technologijomis
Išmanusis žemės ūkis dar vadinamas tiksliuoju žemės ūkiu, kadangi daiktų interneto (IoT) ir išmaniųjų jutiklių pagalba ištekliai nukreipiami ten, kur tuo metu jų reikia ir tiek, kiek reikia.
Tai leidžia imtis veiksmų vienam dirbamam žemės plotui, vienai ganyklai ar net vienam kvadratiniam metrui, kad būtų užtikrintas optimalus ūkininkavimas ir aplinkos tausojimas.
Išmaniojo žemės ūkio naudojimo pavyzdžiai
-
Žemės ūkiuose įdiegti LoRa® įrenginiai su LoRaWAN® tinklo standartu, parodė reikšmingą pagrėjimą: 50 % vandens suvartojimo/ išvaistymo sumažinimą komerciniuose ūkiuose.
-
„Bluebell“ išmanieji GPS ausų įsagai gyvulių stebėjimui yra mažiausi ir lengviausi pramonėje. „Bluebell“ yra idealus LoRaWAN tinklo sprendimas, nes įsagai padeda ne tik stebėti gyvulių bandas, bet skatina ūkininkus prie savo ūkių pridėti kitus daiktų interneto (IoT) jutiklius vandens lygio stebėjimui, elektrinių tvorų įrengimui ir kt.
-
„Agribot“ yra „LoRa“ palaikanti belaidė daiktų interneto sistema, leidžia ūkininkams realiu laiku susipažinti su jų pasėlių sveikata, stebint dirvožemio sąlygas, įskaitant drėgmę ir pH. Jutikliai gali stebėti drėgnų pasėlių, tokių, ryžių, vandens lygį. Gauti duomenys leidžia ūkininkams priimti protingesnius sprendimus laistant savo pasėlius, ir tai pagerina pasėlių derlių. Įgyvendintuose projektuose pastebėta, jog ūkyje suvartojamas vandens ir elektros energijos kiekis sumažėjo iki 26 %.
Šiltnamio efektas ir išmanusis žemės ūkis
Šiltnamio efektas – tai reiškinys, veikiantis klimato kaitą pasaulyje. Įvairios organizacijos ieško sprendimų ir būdų sumažinti šiltnamio efektą ir tokiu būdu sustabdyti visuotinį klimato atšilimą.
Tarptautinės klimato kaitos grupės (IPCC, 2013) duomenimis, žemės ūkis, miškininkystė ir kitas žemės naudojimas sudaro net 25 % žmogaus sukeltų šiltnamio efekto sukeliamų dujų (ŠESD) emisijos. Šio sektoriaus šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimas daugiausia gaunamas iš žemės ūkio (auginant augalus ir gyvulius) ir naikinant miškus.
Taigi sprendimai, skatinantys mažinti šiltnamio efektą, susiję su žemės ūkio perėjimu prie išmaniųjų technologijų, ne tik padeda mažinti šiltnamio efektą, bet ir leidžia užtikrinti pakankamą užauginamos produkcijos kiekį, kadangi pastarasis taip pat tapo iššūkiu dėl klimato kaitos.
Žemės ūkių perėjimas prie išmaniųjų ūkių ir daiktų interneto (IoT) sistemų ir technologijų naudojimas tapo būtinybe šių dienų pasaulyje, kuris gali pristabdyti klimato kaitą ir su tuo susijusius padarinius mūsų planetai bei žmonijai.