top of page
IoT ir LoraWAN sprendimas ugydmo įstaigoms. Daviklis

Oro kokybė mokymosi erdvėje

Saugus ir švarus oras klasėje ar auditorijoje yra itin svarbus. Tai padeda užtikrinti geresnę mokinių, studentų ir mokytojų sveikatą bei sukurti mokymuisi palankią aplinką.

 

Uždarose ugdymo erdvėse (darželiuose, mokyklose, kolegijose, universitetuose, kitose lavinimo vietose), kur susirenka kelių, keliolikos ar keliasdešimt žmonių grupės ir praleidžia kartu dalį dienos, oro kokybės rodiklių stebėjimas ir su tuo susijusių sistemų diegimas bei pritaikymas turi reikšmingos įtakos žmonių gerai savijautai.

NAUJIENA - Vape daviklis mokykloms

Vape'inimo stebėjimas (elektroninių cigarečių rūkymas) ir patyčių prevencija - tai vieni aktualiausių iššūkių, su kuriais dabar susiduria mokyklų administracija ir mokinių tėvai.

Kokių veiksmų imtis ir kokius sprendimus rinktis?

IoT daiktų interneto ir išmaniųjų daviklių sprendimas švietimo bei ugdymo įstaigoms

Įdiegus išmanųjų LoRaWAN jutiklį patalpoje, oro kokybės rodiklių duomenys (temperatūra, drėgmė, slėgis, triukšmo lygis, CO2 kiekis ir kt.) atvaizduojami jutiklio ekrane, taip pat siunčiami į IoT debesį, kuriame informacija yra apdorojama ir gali būti išsiųsti įspėjamieji pranešimai apie pasiektus ar viršytus rodiklius.

 

Šie jutikliai gali būti ŠVOK (šildymas, vėdinimas, oro kondicionavimas) sistemos dalimi ir sujungus į IoT, tam tikrų rodiklių priartėjimas prie numatytų ribų, gali inicijuoti atitinkamų įrenginių įjungimą ar išjungimą.

Elektroninių cigarečių rūkymo detektorius ir neįprasto garso fiksavimas

Šis Vape jutiklis sukurtas specialiai spręsti vape'inimo ir patyčių paplitimo tarp mokinių problemas ir vykdyti prevenciją bei atgrasyti nuo draudžiamų ar pavojingų veiksmų. Vape daviklyje yra sumontuoti 2 itin jautrūs ir pažangiausios technologijos jutikliai, kurie fiksuoja aerozolines daleles bei padidėjusį garsą (triukšmą).

Daviklis veikia realiu laiku ir momentiškai siunčia pranešimus mokyklos administracijai, apsaugos darbuotojams, budintiems mokytojams ir kitiems atsakingiems asmenims. Taigi galima greitai sureaguoti ir užkirsti kelią draudžiamiems veiksmams mokykloje.

Išmaniųjų LoRaWAN jutiklių sprendimo nauda:

01

Geresnė vaikų sveikata

Dėl per didelio CO2 kiekio klasėje vaikams gali pradėti svaigti galva, atsirasti mieguistumas, tingumas, gali būti sunku susikaupti, susikoncentruoti dėmesį į veiklas ar ugdomą dalyką.

Išmanieji jutikliai pateikia informaciją apie oro kokybę realiuoju laiku, taigi galima reaguoti į pasikeitusią oro kokybės situaciją nedelsiant.

02

COVID-19 ir kitų oru plintančių virusų prevencija

Per dielis CO2 lygis pastate ar uždaroje patalpoje rodo nepakankamą vėdinimą ir tai padidina virusų plitimo riziką bei sukelia įvairių sveikatos problemų.

Temperatūros ir drėgmės santykis taip pat svarbus, siekiant užkirsti kelią virusų plitimui. Išmanieji aplinkos stebėjimo jutikliai fiksuoja šiuos ir daugiau oro kokybės rodiklių.

03

Ugdymo /švietimo įstaigos šiuolaikiškumas bei inovatyvumas

Šiuolaikiniame pasaulyje technologijų panaudojimas yra labai svarbus. Ir ne tik ugdymo procese, bet ir gerinant aplinką, kurioje laiką leidžia mokiniai, studentai bei darbuotojai.

Oro kokybės stebėjimas bei tinkamų rodiklių palaikymas leidžia tausoti sveikatą, gerina savijautą bei rodo švietimo ar ugdymo įstaigos teigiamą požiūrį į visapusiškai tinkamos aplinkos kūrimą tiek mokiniams, tiek darbuotojams.

Šis sprendimas gali tapti jūsų ugdymo įstaigos konkurenciniu pranašumu ir būdu pritraukti daugiau mokinių bei aukštos kvalifikacijos specialistų.

04

Būkite vieni iš pirmųjų, įsidiegę IoT ir LoRaWAN ateities sprendimą

LoRa technologija bei LoRaWAN tinklas yra viena moderniausių ir efektyviausių mažo kiekio duomenų perdavimo technologijų pasaulyje. Lietuvoje ši technologija dar tik žengia pirmuosiuos žingsnius.

Mes, UAB Daviklis, neabejojame, jog tai taps plačiai naudojama technologija mūsų šalyje ir leis kurti išmanias klases, auditorijas, pastatus bei miestus.

05

Vape'inimo ir patyčių prevencijos efektyvus vykdymas

itin išpopuliarėjęs elektroninių cigarečių ir jose esančių įvairių cheminių medžiagų rūkymas bei patyčios yra vienos dažniausių problemų, su kuriomis susiduria visos mokyklos Lietuvoje, Europoje ir JAV. Šių veiksmų nestebint ir nevaldant neretai susiduriama su labai skaudžiais padariniais. Būtent dėl šios priežasties buvo sukurtas pirmasis Vape daviklis, padedantis spręsti minėtus iššūkius.

Daviklį galima tvirtinti mokyklų tualetuose, persirengimo kambariuose ir kitose patalpose, kuriose kamerų ar mikrofonų diegimas yra draudžiamas.

COVID-19 prevencija

Išgyvenus COVID-19 koronaviruso pandemiją, puikiai suprantame, jog geras oro vėdinimas yra svarbus veiksnys, siekiant užkirsti kelią virusui.

Su koronavirusu jau išmokome gyventi, tačiau virusas niekur nedingo ir visada yra tarp mūsų. Tinkamas patalpų vėdinimas leidžia sumažinti riziką užsikrėsti oru plintančiais virusais.

LoraWAN išmanieji jutikliai fiksuoja uždarų patalpų CO2 lygį, kuris yra vienas iš oro kokybės kriterijų. 

Patalpų CO2 koncentracijos, santykinės drėgmės ir temperatūros matavimas yra dalis strategijos, sukurtos siekiant užtikrinti, kad mokiniams ir mokyklos personalui visada būtų sudaryta geriausia mokymosi ir darbo aplinka. Turint tikslius patalpų oro duomenis, pasiekiamos puikios oro sąlygos patalpoje.

IoT ir LoraWAN sprendimamas mokykloms
Vidaus patalpos aplinkos stebėjimo LoRaWAN juktiklis. UAB Daviklis sprendimas ugdymo įstaigoms

Susisiekite

Ačiū už užklausą! Su Jumis susisieksime kaip įmanoma greičiau.

bottom of page