top of page
daviklis-ismanus-iot-sprendimai-lorawan-svetaines-puslapio-fonas.png

Kas yra LoRaWAN?

Sujunkite įvarius įrenginius į daiktų interneto (IoT) ekosistemą, naudodami LoRaWAN tinklą ir išmaniuosius daviklius.

Ženkime į ateitį drauge.

Atraskite LoRaWAN sprendimus jau šiandien!

Daiktų interneto ir LoraWan tinklo galimybės kuriant išmanųjį miestą

Sparčiai besivystančioje daiktų interneto (IoT) aplinkoje, LoRaWAN yra sklandaus ir veiksmingo bendravimo pagrindas, kai įrenginiai be vargo, efektyviai ir saugiai bendrauja dideliais atstumais.

Esame vieni pirmųjų Lietuvoje siūlantys pilnus LoRaWAN sprendimus.

.

Kas yra LoRa?

LoRa yra belaidė technologija, naudojama saugiai perduoti duomenis per didelį atstumą, naudojant labai mažai energijos.

Naudojant LoRa galima prijungti jutiklius, pavaras, stebėjimo įrenginius belaidžiu būdu prie IoT debesies.

..

Kas yra LoRaWAN?

LoRaWAN yra ilgojo nuotolio plačiajuosčio tinklo (angl. Long Range Wide Area Network) belaidžio ryšio protokolas, sukurtas daiktų internetui (IoT). Jis leidžia įrenginiams – nuo ​​išmaniųjų jutiklių iki pramoninių mašinų – bendrauti vieni su kitais dideliais atstumais, įveikiant tradicinių tinklų, tokių kaip Bluetooth ar Wifi, apribojimus. LoRaWAN tinklas sujungia daiktų interneto įrenginius į darnią ir efektyvią sistemą.

...

LoRa technologijos sukūrimas

LoRa istorija prasidėjo 2009 m., kai du draugai Nicolas Sornin ir Olivier Seller iš Prancūzijos bandė sukurti ilgo nuotolio mažos galios moduliavimo technologiją.

2010 m. prie komandos prisijungė François Sforza ir kartu jie įkūrė įmonę „Cycleo“. Pirminis kompanijos tikslas buvo sukurti ir pagerinti belaidžio ryšio galimybes dujų, vandens ir elektros skaitikliams. Šiuo tikslu jie naudojo Chirp Spread Spectrum (CSS) moduliavimo technologiją.

 

2012 m. “Semtech” įsigijo „Cycleo“ kompaniją ir bendradarbiaudami su Nicolas, Olivier ir François tobulino technologiją bei gamino galutiniams įrenginiams reikalingas mikroschemas, taip sukurdami ir užpatentuodami LoRa technologiją.

....

LoRaWAN tinklas ir LoRa Alliance

LoRaWan sukūrė “Semtech IBM”, ir kompanijos „Activity“ ir „Keeling“ pagamino pirmuosius LoRaWAN lauko maršrutizatorius. Pastarųjų kompanijų iniciatyva buvo sukurtas LoRa Alliance® - tai atvira, ne pelno siekianti asociacija, įkurta 2015 m. Ji remia LoRaWAN protokolo kūrimą ir užtikrina visų LoRaWAN produktų ir technologijų sąveiką. Šiandien LoRa aljansą sudaro daugiau nei 500 narių visame pasaulyje.

LoRaWAN yra belaidžio ryšio protokolas, sukurtas remiantis LoRa moduliacija. Tai tam tikras programinės įrangos sluoksnis, apibrėžiantis, kaip įrenginiai naudoja LoRa fizinę įrangą, pavyzdžiui, kaip perduoda ir priima pranešimų formatą. Norint perduoti duomenis naudojant LoRa technologiją, nereikia licencijos.

 

2021 m. gruodžio 7 d. tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (ITU) oficialiai patvirtino LoRaWAN® kaip mažos galios plačiajuosčio tinklo (LPWAN) standartą.

Kaip veikia LoRaWAN?

Lora technologija ir LoRaWAN tinklas buvo sukurtas specialiai IoT daiktų internetui, sprendžiant keletą esminių klausimų, susijusių su duomenų perdavimu:​

  • dideli atstumai

  • sunkiai prieinamos, atokios vietos

  • maži perduodamų duomenų kiekiai

  • maža galia

  • dvikryptis ryšys, kuriuo būtų gaunamos ir siunčiamos užklausos

  • didelis pritaikomumas

LoRaWAN tinklo daviklis

Specialūs, baterijomis maitinami, jutikliai su integruotomis Lora technologijos mikroschemomis, išpildo šiuos reikalavimus ir siunčia bei gauna duomenis mažais paketais iš/į IoT debesį, kuriame duomenys yra apdorojami ir analizuojami.

 

Ir nors pirminis sumanymas buvo nukreiptas į išmaniuosius skaitiklius, dabar ši technologija yra viena pažangiausių ir naudojama visame pasaulyje  įvairiose ūkio bei pramonės srityse, kuriant išmaniuosius pastatus, miestus ar gamyklas (Industry 4.0).

LoRaWAN populiarus dėl to, jog tai yra patikimas ir ekonomiškas sprendimas prijungti įrenginius tose vietose, kur trūksta tradicinių tinklų.

 

LoRaWAN universalumas leidžia kurti vientisą ekosistemą, kurioje sujungti įrenginiai į tinklą, gali apimti visą pasaulį.

Kokie yra LoRaWAN privalumai?

01.

Itin mažos galios – LoRaWAN jutikliai yra optimizuoti veikti mažos galios režimu ir baterija gali tarnauti iki 10 metų.

02.

Didelis atstumas – LoRaWAN maršrutizatoriai gali perduoti ir priimti signalus didesniu nei 10 kilometrų atstumu kaimo vietovėse ir iki 3 kilometrų tankiose miesto vietose.

03.

Gilus įsiskverbimas į patalpas – LoRaWAN tinklai gali lengvai padengti kelių aukštų pastatus.

04.

Nereikia licencijos, t.y. nereikia mokėti licencijos mokesčių, diegiant LoRaWAN tinklą.

05.

Geografinė padėtis – LoRaWAN tinklas gali nustatyti galutinių įrenginių vietą, nenaudojant GPS.

06.

Viešasis ir privatus diegimas – galima diegti viešuosius ir privačius LoRaWAN tinklus, naudojant tą pačią techninę įrangą (maršrutizatoriai, jutikliai, antenos) ir programinę įrangą.

07.

Visapusiška apsauga – LoRaWAN užtikrina saugų ryšį tarp galutinio įrenginio ir taikomųjų programų serverio naudojant šifravimą.

08.

Programinės aparatinės įrangos atnaujinimai belaidžiu būdu – galima nuotoliniu būdu atnaujinti vieno galutinio įrenginio arba įrenginių grupės programinę - aparatinę įrangą.

09.

Tarptinklinis ryšys – LoRaWAN tinklo įrenginiai gali sklandžiai pereiti iš vieno tinklo į kitą.

10.

Maža kaina – minimali infrastruktūra, pigūs sąlyginai galutiniai įrenginiai ir atvirojo kodo programinė įranga.

11.

Sertifikavimo programa – „LoRa Alliance“ sertifikuoja LoRaWAN tinklo įrenginius.

12.

Pasaulinis standartizavimas: LoRaWAN atitinka pasaulinius standartus, skatina sąveiką ir užtikrina, kad įrenginiai galėtų sklandžiai bendrauti pasauliniu mastu.

13.

Pritaikymas įvairioms pramonės šakoms: ar tai būtų žemės ūkis, sveikatos priežiūra ar logistika, LoRaWAN sklandžiai gali būti integruotas į įvairias pramonės šakas. Jo pritaikomumas yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl jis taip pat plačiai naudojamas.

14.

Ekosistema – LoRaWAN turi labai didelę įrenginių gamintojų, maršrutizatorių gamintojų, antenų gamintojų, tinklo paslaugų teikėjų ir programų kūrėjų ekosistemą visame pasaulyje.

Koks yra dabar LoRaWAN tinklo pritaikomumas?

LoRaWAN technologija jau dabar yra labai populiari, kadangi yra pažangi ir svarbiausia paprastai bei lengvai pritaikoma.

Išmanus biuras su LoRaWAN tinklo galimybėmis
Išmanus žemės ūkis su LoRaWAN tinklo galimybėmis
Ligų prevencija ugdymo įstaigose su LoRaWAn tinklo galimybėmis
Kuro talpyklų slėgio sekimas su LoRaWAN tinklo davikliais
Išmani vidaus parkingo sistema su LoRaWAN davikliais

LoRaWAN tinklas šiuo metu naudojamas įvariose srityse, tokiose kaip:

 

medicina, žmonių sveikata, maisto sauga, vandens tausojimas, efektyvus energijos vartojimas, aplinkosauga, gyvūnų apsauga, žemės ūkis, pramonė, vaizdo stebėjimas, išmanieji pastatai, išmanieji miestai ir kt.

Ko tikėtis ateityje iš LoRaWAN tinklo?
Išmanaus miesto kūrimas su LoRa technologija ir LoRaWAN tinklo galimybėmis
  • Dar didesnės integracijos ir kad dar daugiau įrenginių sklandžiai prisijungs prie LoRaWAN ekosistemos.

  • Tobulėjant technologijoms, LoRaWAN greičiausiai taps dar efektyvesnis ir dar geriau leis subalansuoti ilgo nuotolio ryšį su minimaliomis energijos sąnaudomis.

  • Išmaniųjų miestų augimas: pažangus eismo valdymas, apšvietimo valdymas, aplinkos stebėjimas, optimizuotas viešosios tvarkos palaikymas – atliekų surinkimas pagal šiukšliadėžių užpildymą, nuotekų valymas ir stebėjimas, viešųjų erdvių užimtumo stebėjimas, žmonių kiekio skaičiavimas ir pan.

  • Bendradarbiavimas pasauliniu mastu, dar labiau sustiprės pramonės, vyriausybių ir technologijų bendrovių bendradarbiavimas, siekiant toliau standartizuoti ir tobulinti LoRa technologijos ir LoRaWAN tinklo galimybes.

Turite klausimų dėl LoRaWAN tinklo?

Ieškote būdų, kaip efektyviau naudoti išteklius ar atitikti aplinkosaugos bei žmonių sveikatos tausojimo reikalavimus?

bottom of page